Ciekawostki

Zbiór ciekawych artykułów o chiropraktyce

Chiropraktyka jest wciąż dość słabo kojarzącym się pojęciem, ale nie ulega wątpliwości, że staje się kolejną odpowiedzią na problemy współczesnego świata.

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas odczuwa bóle kręgosłupa. Przyczyną tego w głównej mierze jest skuteczną formą regeneracji po wysiłku brak aktywności fizycznej, komplikacje z przebytych urazów, czy też wypadków komunikacyjnych, a także przeciążenia kręgosłupa, w tym szczególnie krążków międzykręgowych.

Źródło: Chiropraktyka – naturalny lek na chory kręgosłup

Oczywiście człowiek może żyć bez opieki chiropraktycznej tylko, jakim kosztem?

Źródło: Czy można żyć bez opieki chiropraktycznej?

Przypuśćmy, że lekkoatleta przygotowuje się do zawodów sportowych, ale z niewiadomych przyczyn jego mięsień czworogłowy uda, mimo stosowania dostępnych mu metod jest w bolesnym przykurczu. Chiropraktyk poddając ocenie ten mięsień nie tylko skupi się na stanie miejscowym, ale swą uwagę skieruje w stronę wszystkich rejonów, które mogą uczestniczyć w powstaniu powyższej patologii, a więc – czaszki, gdzie oceni prawidłowe napięcia szwów czaszkowych, opony twardej gdzie oceni trakcję i jej napięcie, idąc dalej oceni ruchomość stawów odcinka lędźwiowego i stawów miednicy, wreszcie, jest w stanie ocenić naturalną ruchomość i napięcie trzewi w jamie brzusznej i klatce piersiowej. Na tej drodze chiropraktyk jest w stanie wspomóc przygotowania sportowca w treningu, zapobiec wystąpieniu poważnych kontuzji i przyczynić się do osiągania lepszych wyników.

Źródło: Chiropraktycy i sport